Obec Jamník
Jamník 192
033 01 p. Liptovský Hrádok
1974
Keďže sa stavba šatní na štadióne TJ začala bez stavebného povolenia a navyše so zmenenými projektmi, funkcionári TJ v januári predložili na Okresný národný výbor v Liptovskom Mikuláši žiadosť o stavebné povolenie. Keďže bol porušený stavebný zákon, Okresný národný výbor, odbor výstavby v Liptovskom Mikuláši ešte v januári stavbu až do odvolania zastavil. Aby sa situácia rozriešil, členovia MNV v Jamníku sa rozhodli vyslať delegáciu na vedenie ONV, aby dohodla riešenie vzniknutej situácie. Rada ONV nakoniec akciu povolila s tým, že sa bude prevádzať len s vlastnými, resp. Združenými finančnými prostriedkami, pretože za nosnú akciu sa v tom čase považovala spojovacia cesta Jamník – Liptovský Ondrej. V roku 1974 sa malo prestavať 1 milión korún, z čoho 500 tisíc dalo ONV zo svojich prostriedkov a 500 mali tvoriť združené prostriedky. Šatne TJ sa stavali v roku 1974 najmä z prostriedkov, ktoré poskytlo na stavbu JRD. V roku 1974 sa prestavalo 605 tisíc korún.
V roku 1974 jamnícki futbalisti zohrali na domácej pôde futbalový zápas so Slovanom Bratislava, vtedajším majstrom Československej socialistickej republiky a víťazom Európskeho pohára. Po krásnom zápase Slovan zvíťazil 7 : 2. Návštevnosť stretnutia bola rekordná a v Jamníku dovtedy nevídaná, keď stretnutie navštívilo dve tisíc divákov.
Medzi členov telovýchovnej jednoty, ktorí sa v tom období pričinili na zvyšovaní úrovne jamníckeho futbalu patrili: Jaroslav Kochol, vtedajší predseda TJ, Ing. Dušan Hric, hráč a tréner, Ondrej Sliacky, brankár a tréner, Tibor Pleva, tréner a hráč, Bohuslav Paukovček, podpredseda TJ a Vladimír Dzuriak, podpredseda futbalového oddielu.
Po odchode Martina Abrháma v roku 1974 sa na 23 rokov stal farárom a správcom evanjelického cirkevného zboru v Liptovskom Petre Michal Hudák. Pôsobil tu až do roku 1997, keď odišiel na zaslúžený odpočinok. V posledných rokoch svojej kňazskej služby zastával aj úrad liptovského seniora.