Projekt Liptovské stromoradia - HLASOVANIE

Typ: ostatné
Obnova a údržba nášho stromoradia popri ceste z Jamníka do Podturne bola zaradená do projektu Liptovské stromoradia a uchádza sa o finančný príspevok z nadácie Ekopolis.

Vážení obyvatelia Jamníka.

Obnova a údržba nášho stromoradia popri ceste z Jamníka do Podturne bola zaradená do projektu Liptovské stromoradia a uchádza sa o finančný príspevok z nadácie Ekopolis.

Projekt podali občianske združenia OZ Tatry  a OZ Lipa, s ktorými obec spolupracuje.

Stromoradie je potrebné odborne posúdiť a ošetriť arboristom, dosadiť chýbajúce stromy. Tiež je potrebné odstrániť náletové dreviny a upraviť terén, aby sa tento priestor mohol udržiavať a kosiť.

V budúcnosti tam plánujeme osadiť lavičky a tabule s informáciami o význame stromov, aby sa zo stromoradia stal priestor pre oddych a vzdelávanie tak pre obyvateľov obce, ako aj pre návštevníkov a cykloturistov.

Ak má byť náš projekt úspešný, je potrebné získať čo najviac hlasov v internetovom hlasovaní.

Hlasovanie prebieha na stránke oazy.sk/hlasovanie/
Náš projekt je zaradený v Žilinskom kraji pod názvom Liptovské stromoradia. Hlasovať možno do 16.2.2021.

Prosíme Vás o hlasovanie a propagáciu projektu aj medzi Vašimi priateľmi a známymi a na sociálnych sieťach.

Ďakujeme.

Vytvorené: 4. 2. 2021